Elektrický brousek na nože M 120

Kód: 0120-0M0
ZdarmaZdarma
brousek 120 01
od 4 100 Kč

Zvolte variantu

Elektrický brousek na nože s třemi sadami diamantových kotoučů, který je určen pro broušení všech nožů do vaší domácnosti. Naostří stejně dobře kuchyňské nože (včetně zubatého ostří), jako lovecké, zahradní, řeznické či filetovací.

Detailní informace

Barva: Bílá
Prodej ukončen | 0120-0M0
4 100 Kč
Barva: Metalíza
Skladem (1 ks) | 0120-1M8
5 184 Kč

Detailní popis produktu

brousek-120-ikony-nozuUniverzální elektrický brousek určený pro domácnosti a kompletní sadu všech používaných nožů. Model 120 (M 120) od amerického specialisty na broušení Chief's Choice obsahuje 3 sady brusných kotoučů, které dokáží vytvořit, opravit nebo uhladit ostří za několik málo okamžiků bez rizika přehřátí. Je vyráběn v U.S.A., takže je zajištěna moderní technologie.

Pro koho je elektrický brousek M 120 určen?

Model 120 je určen pro větší domácnost nebo pro širší výběr nožů. Umožňuje brousit všechny druhy běžně používaných nožů užívaných v Evropě a Spojených státech (standardní úhel ostří 20°):

  • Kuchyňské nože všech velikostí a účelů
  • Kuchařské nože
  • Řeznické nože
  • Řeznické sekáčky
  • Nože s pilkovým nebo vlnitým ostřím (typicky nože na pečivo)
  • Lovecké nože
  • Zahradnické nože
  • Sportovní nože

Technologie vedení nože při broušení zajišťuje přesný úhel broušení. Je tedy určen pro uživatele, kteří nepotřebují znát technologii broušení, ale vyžadují naostřit nože během několika okamžiků s maximální péčí. Je určen pro širokou kvalitu nožů (od "levných" kuchyňských nožů vyrobených z tenké oceli až po Master Chief kuchařské kované nože z velmi tvrdé oceli). 

Jak funguje brousek M 120?

M-120 je elektrický brousek pracující na principu pohyblivých brusných kotoučů ze 100% diamantového abraziva. Ty jsou poskládány v párech ve třech štěrbinách opatřených vodícími lištami, které neomylně vedou čepel nože. Tím je zajištěno, že i bez znalosti broušení je vytvořena ideální hrana ostří, stejně jako od výrobce nožů. Tyto lišty jsou vedeny z obou stran brusných kotoučů a umožňují tak jednostranné broušení (nože broušené pouze k jedné straně čepele).

Třífázové broušení M 120

Fáze 1 ostření M 1201. fáze broušení: Vytváření hrany ostří - jedná se o první fázi broušení nožů. Na noži vytváří stabilní široký úhel, který slouží pro přípravu ostří pro případné další fáze brousku. Sám o sobě s leštící fází se používá pro nože, které budou krájet nebo sekat tvrdé materiály a vyžadují více materiálu za ostřím. Například pro řeznické nože (narážejí na kosti, chrupavky apod.), sekáčky (oddělování kostí, větších kusů masa, naráží vysokou rychlostí na špalek nebo prkno), lovecké, zahradní nebo zavírací nože (dřevo apod.).

Fáze 2 ostření M 120

2. fáze broušení: Broušení nožů (vhodné pro tvrdou i měkčí ocel pro jemnější práci). Vytváří druhou hranu nožů, která zvyšuje ostrost nože a zároveň ubírá materiál za ostřím. Toto ostří je pak vhodné zejména pro kuchyňské a kuchařské nože, kde se vyžaduje schopnost překrojení měkčích materiálů (například potravin všeho druhu). Zároveň slouží pro ladění ostří sportovních, univerzálních, loveckých nožů vyžadující vyšší ostrost.

Fáze 3 ostření M 120

3. fáze broušení: Fáze leštění ostří se používá pro všechny druhy nožů a slouží k vyleštění ostří a zajištění jeho vysoké ostrosti a maximální výdrže. Toho se dosahuje za pomoci nejjemnějšího diamantového abraziva, které odstraní drobné nedostatky na jehle ostří na mikroskopické úrovni a zajistí tak delší životnost ostří. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické brousky na nože
Záruka: 2 roky
Druhy nožů: Kuchařské, Japonské, Pilkové, Lovecké, Filetovací, Zavírací
Materiál čepele: Ocel
Typ brousku: Elektrický
Typy nožů: Evropské
Určení: Nože
Počet fází broušení: 3
Materiál brusných kotoučů: 100% diamantové abrazivo
Úhel broušení: 20°
Jednostranné broušení: Ano
Fáze tvorby ostří: Ano
Fáze broušení nožů: Ano
Fáze leštění ostří: Ano
Zpevnění / narovnávání ostří (ocílka): Ne
Vhodné pro kuchyňské / kuchařské nože: Ano
Vhodné pro řeznické nože a sekáčky: Ano
Vhodné pro sportovní / lovecké nože: Ano
Vhodné pro zubaté / pilkové nože: Ano
Vhodné pro keramické nože: Ne
Výška: 11 cm
Šířka: 24,5 cm
Hloubka: 11 cm
Hmotnost: 1,91 kg
Napětí: 230 V
Příkon: 75 W
Výroba: U.S.A.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
brousek 120 01 brousek 120 01
5
LP Avatar autora | 7.8.2018
Jsem velmi spokojen.
brousek 120 01 brousek 120 01
5
MB Avatar autora | 18.8.2017
Tohle je brousek který neničí moje kuchařské nože a konečně pořádné zpracování. Děkuji Kotlíku za rady i rychlé dodání. Ať se daří.