Elektrický brousek na nože M 15XV

Kód: 01015M0
ZdarmaZdarma
Trizor XV model 15 02
4 370 Kč
Prodej ukončen

Elektrický brousek Chef's Choice Trizor XV Model 15 je speciálně navržen pro vytvoření hrany ostří nože v extrémním 15° úhlu a následném broušení a údržby ostří. Pro to je vybaven ocelovými brusnými kotouči s diamantovým abrazivem. Optimální volba pro broušení všech nožů, kde je vyžadována vysoká ostrost - asijské, kuchyňské, vojenské, pracovní i lovecké.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Univerzální elektrický brousek Trizor XV slouží k perfektnímu nabroušení téměř všech druhů nožů pod úhlem 15°. O zajištění skvělého a pevného ostří se postarají 3 oboustranné pohyblivé ocelové brusné kotouče, které jsou pokryty diamantovým abrazivem.

K čemu slouží brousek Trizor XV

Tento elektrický brousek slouží k vytvoření hrany ostří pod úhlem 15° a následném broušení v tomto velmi ostrém úhlu. Je tedy vhodný pro všechny nože, kde je vyžadována vysoká ostrost. Mezi typické zástupce nožů ostrých jak břitva patří asijské nože (jedno i oboustranně broušené, např. Santoku), měkčí kuchyňské nože, filetovací nože apod. Bez problému zvládne i tvrdší kované nože, například vojenské, pracovní, lovecké apod. 

Model Trizor XV je vhodný pro domácnost s větší varibilitou kuchyňských nožů a pracovních nožů. Není určen pro broušení keramických nožů. 

Jaké nože na brousku naostříte?Brousek Trizor XV Chef's choice vhodnost použití

  • kuchařské nože pro jemnou práci
  • řeznické nože nižší tvrdosti
  • nože s pilkovým nebo vlnitým ostřím (typicky nože na pečivo)
  • lovecké nože pro jemnou práci
  • zahradnické nože pro jemnou práci
  • sportovní nože pro jemnou práci.

Konstrukce vodících odpružených lišt vede nůž přesně v úhlu 15°, což umožňuje broušení i naprostým laikům. Nože brousí do velmi ostrého úhlu a tím se dosáhne extrémně tenkého ostří. Nůž je tedy velmi ostrý, avšak není určen pro práci s tvrdšími materiály. Ostří se rychleji ohne. Pokud je třeba broušení nožů v konvenčním úhlu 20° (pro těžší práci), je vhodnější zvolit brousek M120.

Jak funguje brousek Trizor XV

Trizor XV je elektrický brousek pro domácí použití, který brousí nože za pomoci třech párů ocelových brusných kotoučů, které jsou opatřeny 100% syntetickým diamantovým abrazivem různé hrubosti. Zajistí tak stabilní broušení a letitou životnost kotoučů (které se dají vyměnit).

Pohyblivé brusné kotouče jsou odpružené a poskládáné v párech. Toto uložení zajišťuje ideální vedení nože pod stabilním tlakem a to nejen pro jednostranné, ale i oboustranné broušení nožů.

Třífázové broušení s brouskem trizor XV

Fáze 1 ostření Trizor XV1. fáze broušení = vytváření hrany ostří 

Jedná se o první fázi broušení. Na noži se vytváří stabilní široký úhel, který slouží pro přípravu ostří pro případné další fáze brousku. Sám o sobě s leštící fází se používá pro nože, které budou krájet nebo sekat tvrdé materiály a vyžadují více materiálu za ostřím. Například pro řeznické nože (narážejí na kosti, chrupavky apod.), sekáčky (oddělování kostí, větších kusů masa, naráží vysokou rychlostí na špalek nebo prkno), lovecké, zahradní nebo zavírací nože (dřevo apod.).

Fáze 2 ostření Trizor XV

2. fáze broušení = broušení nožů (vhodné pro tvrdou i měkčí ocel pro jemnější práci).

Vytváří druhou hranu nožů, která zvyšuje ostrost nože a zároveň ubírá materiál za ostřím. Toto ostří je pak vhodné zejména pro kuchyňské a kuchařské nože, kde se vyžaduje schopnost překrojení měkčích materiálů (například potravin všeho druhu). Zároveň slouží pro ladění ostří sportovních, univerzálních, loveckých nožů vyžadující vyšší ostrost.

Fáze 3 ostření Trizor XV

3. fáze broušení = fáze leštění ostří

Používá se pro všechny druhy nožů a slouží k vyleštění ostří a zajištění jeho vysoké ostrosti a maximální výdrže. Toho se dosahuje za pomoci nejjemnějšího diamantového abraziva, které odstraní drobné nedostatky na jehle ostří na mikroskopické úrovni, a zajistí tak delší životnost ostří. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické brousky na nože
Záruka: 2 roky
Druhy nožů: Kuchařské, Japonské, Pilkové, Lovecké, Filetovací, Zavírací
Materiál čepele: Ocel
Typ brousku: Elektrický
Typy nožů: Evropské
Určení: Nože
Počet fází broušení: 3
Materiál brusných kotoučů: 100% diamantové abrazivo
Úhel broušení: 15°
Jednostranné broušení: Ano
Fáze tvorby ostří: Ne
Fáze broušení nožů: Ano
Fáze leštění ostří: Ano
Zpevnění / narovnávání ostří (ocílka): Ne
Vhodné pro kuchyňské / kuchařské nože: Ano
Vhodné pro řeznické nože a sekáčky: Ano
Vhodné pro sportovní / lovecké nože: Ano
Vhodné pro zubaté / pilkové nože: Ano
Vhodné pro keramické nože: Ne
Výška: 10,5 cm
Šířka: 24 cm
Hloubka: 10 cm
Hmotnost: 1,87 kg
Napětí: 230 V
Příkon: 75 W
Výroba: U.S.A.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Trizor XV model 15 02 Trizor XV model 15 02
5
RJ Avatar autora | 10.11.2018
Vynikající brousek. Nože máme stále ostré jak žiletky.