Recepty

 860x220-kategorie-recepty-new

Joo, jsme Kotlíkáři, tak tu od nás čekáte klasiku jako buřtguláš nebo mexický fazole. A ne, že bychom si na nich občas nepošmákli. Tady ale najdete trochu jinou ligu receptů. Všechny jsme osobně vyzkoušeli, poctivě ochutnali a doporučuje je 10 z 10 Kotlíkářů. A nenecháváme si je pro sebe. Pečte a vařte s náma!

Čoko-kokosové řezy bez mouky

Dezert, který si můžete dopřát bez výčitek z porušení předsevzetí. Bez mouky, slazený medem a datlemi, ale neochuzený o skvělou chuť. A navíc hotový za čtvrt hodiny!

Klasický hamburger s bylinkovou majonézou

Grilovací sezóna již začíná a podle Kotlíkáře vám na grilu nesmí chybět hamburger. Začneme tím klasickým, který ale ozvláštníme bylinkovou majonézou.

Domácí bezový sirup

Milujeme vůni, ale také veškeré produkty z bezu černého. A náš šampión? Rozhodně domácí bezinkový sirup.

Sendvič se sázeným vejcem

Dnes vám přinášíme volnou inspiraci na francouzský sendvič se sázeným vejcem Croque-Madame, který si každý může pozměnit k obrazu svému. Skvěle se hodí jako vydatnější snídaně, či zabalený jako svačinka na cestách, do práce či na piknik.

Čokoládové suflé

Láska prochází žaludkem a sladké čokoládové dezerty jakbysmet. A právě proto jsme pro vás připravili recept na rychlé, ale úchvatné čokoládové suflé, nebo správně soufflé, protože ve Francii vědí, jak má správný dezert vypadat.

Šlehačková bublanina s ovocem

Ano, oblíbených českých buchet je nespočet, ale na nadýchanou bublaninu se sezónním ovocem má jen málokterá. Vyzkoušejte s námi šlehačkovou bublaninu, která je krásně nadýchaná a zároveň vláčná. Variacím ovoce se meze nekladou.

Velikonoční jidáše

Jidáše - sladké, medové, stočené bochánky tolik typické pro Velikonoce. Dejte si kynutou klasiku, která se bude mezi těmi všemi vajíčky skvěle vyjímat.

Mazanec

Jeden z nejtypičtějších velikonočních pokrmů, to je mazanec. Vyzkoušejte s námi tento tradiční kynutý mazanec zadělávaný na omládek, přesně jak jej dělaly naše babičky.

Pohankové lívance

Chcete vyzkoušet zdravější variantu klasických lívanců? Máme pro vás čerstvě odzkoušené pohankové lívance, nad kterými vaše zdraví zaplesá. Pokud jste však milovníky klasiky, stačí vyměnit pohankovou mouku za hladkou a ubrat trochu mléka.

Čokoládová bábovka

Mramorová bábovka je klasikou, ale pro milovníky čokolády tu máme recept na výbornou čokoládovou bábovku. Vychutnejte si ji u víkendové kávy.