8 způsobů, jak můžete využít pivo

Jasně, namítnete, že není důvod pivo využívat jinak, než si ho pěkně chlazené vypít. Ale tak kdyby vám náhodou zůstalo, nebo zvětralo, můžete si s ním vypomoct i jinak.

 pivo-v-sudu

  1. Využijte ho při vaření a pečení. Co takhle buřty na pivu, pivní gulášek, domácí pivní sýr, nebo vepřová pečeně na pivu.
  2. Pivo je i výborným základem pro marinádu na maso - nijak nezmění jeho chuť a krásně ho zkřehčí.
  3. Vyčistěte s ním hrnce a pánve – pomocí měkkého hadříku naneste pivo na povrch nádobí. Nechte chvíli působit, opláchněte a osušte. Kyseliny v pivu se postarají o to, že vaše nádobí bude zase vypadat skvěle.
  4. Vyleštěte stůl a dřevěný nábytek – pivo je skvělou přírodní leštěnkou. Aplikujte trochu piva na dřevěný nábytek a vytřete jej suchým hadříkem. Dosáhnete tak lesku bez speciálních leštěnek.
  5. Zbavte se ovocných mušek útočících v kuchyni – na kuchyňskou linku umístěte nádobu se zbytkem piva, přikryjte ji papírem/potravinovou fólií a udělejte do ní malinké dírky. Mušky tam vletí a nedostanou se ven.
  6. Nalijte si ho do koupele – pivo má ráda zvenku i naše pokožka. Kvasnice v něm ji totiž zjemní a zklidní.
  7. Umyjte si s ním vlasy – vařte pivo do té doby, než se neodpaří cca 2/3. Tím se zbavíte alkoholu, který by vaše vlasy jen vysušil. Pak už stačí koncentrát smíchat s šamponem a umýt vlasy obvyklým způsobem.
  8. Pivo ovšem pomůže i na zahradě. Ať už v boji proti slimákům, nebo jako přípravek na růst trávy.

 jak-vyuzit-pivo

A co vy? Máte ještě jiný alternativní způsob, jak využíváte pivo?