Parní hrnec - stojí za to si ho pořídit?

Parní hrnec je ideální na to, abyste se při plavkové sezóně mohli naparovat. Navíc vyžaduje minimální údržbu a připravíte v něm večeři pro celou rodinu. Pojďme se mu podívat na zoubek, abyste věděli, jestli to bude váš pravý pomocník do kuchyně.

nerezové napařovací hrnce

Jaké jsou největší výhody parního hrnce?

  • Kvalita a chuť uvařeného jídla - Tím, že budete vařit v páře, ponecháte v potravinách daleko více vitamínů, antioxidantů a esenciálních mastných kyselin. Jde o nejzdravější způsob vaření potravin a vůbec neplatí, že výsledek je bez chuti. Například losos z parního hrnce je dokonalý. Jen krásné a křehké maso.
  • Zelenina si udrží chuť i barvu - Brambory, karotka, brokolice, řapíkatý celer, chřest, paprika a další druhy zeleniny si udrží svou přirozenou chuť a barvu. Čistá přirozená chuť sníží i příjem soli, neb nebude tolik třeba.
  • Na přípravu večeře či oběda vám stačí jeden hrnec -  Napařovací hrnec od britské značky Kitchen Craft, který v Kotlíku máme, disponuje 3 patry. Na maso, zeleninu a přílohy. Velkou výhodou vaření v páře je i to, že můžete připravovat i aromatické potraviny, aniž by ostatní ovlivnily svou vůní.
  • Nejsnadnější mytí - Při vaření v páře se vyvarujete připečení nebo jinému silnému znečištění. Proto je umytí parního hrnce velmi jednoduché a rychlé.

napařovací-hrnec


Co vzít v potaz před koupí parního hrnce?

  • Nehodí se pro přípravu všeho - V parním hrnci nepřipravíte skvělé hovězí, vepřové, nebo jehněčí. Stejně tak jsou riskantní houby, lilek, nebo dýně, které by se mohly snadno rozvařit.
  • Rýže se vaří dlouho - Rýže není pro parní hrnec úplně ideální. Udrží si sice vitamíny a je po dovaření chutná, nicméně její příprava trvá i déle než hodinu.
  • Skladnost - Napařovací hrnec zabírá při skladování dost místa. Přeci jenom nahradí i tři hrnce naráz, tudíž je třeba s tím počítat.

V Kotlíku najdete tradiční napařovací hrnec z ušlechtilé nerezové oceli 18/10 o velikosti, která vystačí i pro několika člennou rodinu. Pro milovníky italské kuchyně může být alternativou hrnec s vložkou na těstoviny a napařovacím košíkem.