Duralex

logo-duralex

Společnost Duralex byla založena v roce 1945 v La Chapelle-Saint-Mesmin, samotném srdci Francie. Tam už více jak 80 let vyrábí produkty z tvrzeného skla pro stolování a pečení. Od počátků až dodnes nikdy nevybočila ze své filozofie, kterou je 100% výroba ve Francii.

Už při založení přišel Duralex s revoluční technologií – temperování skla. Právě zásluhou tohoto procesu výrobky excelují maximální pevností a odolností. Sklo se zahřeje až na 700 °C, a pak se hned zchladí pomocí studeného vzduchu. Ve výsledku dokáže odolat tepelným i mechanickým šokům a je 2,5x silnější než běžně vyráběné sklo. Jeho velkou výhodou je i to, že v případě, že se vám ho povede rozbít, roztříští se na tupé kousky, které vás nemohou poranit.

Ve francouzské výrobě je samozřejmě kladen důraz na zdravotní nezávadnost. Použité sklo je kvalitní, bez kadmia a olova.

Proč mít na svém stole produkty od Duralex?

  • 100% výroba ve Francii
  • vysoká kvalita, zdravotní nezávadnost
  • temperování činí sklo 2,5x silnější, pevné a mechanicky i tepelně odolné
  • jednoduché, nadčasové provedení všech výrobků.
1 položek celkem
Skleněná miska Empilable 0,31 - 2,4 l (Průměr 17 cm)
od 26 Kč

Skleněná miska Empilable je vyrobená z kvalitního skla francouzským výrobcem Durelax. Hodně vydrží a zvládne i ohřívání v mikrovlnce. V menším objemu je ideální na snídaně,...

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem