Hamilton Beach

Hamilton Beach Brands, Inc. je americký výrobce domácích spotřebičů, čističek vzduchu, a komerčního zařízení pro restaurace, se zaměřením především trh ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku. Ovšem díky velké konkurenci nyní vyváží své produkty do celého světa.

Hamilton-Beach-logo

Společnost byla založena v dubnu 1910 vynálezcem Frederick J. Osius v Racine, Wisconsin. Název Hamilton Beach Manufacturing Company vznikl spojením jmen dvou mužů, které Osius najal, Louis Hamilton a Chester Beach. Osius najal Hamiltona jako nového reklamního manažera, Beach najal jako hlavního vývojáře. Osius nechtěl použít své vlastní jméno, takže zaplatil Hamiltonovi 1000 dolarů, když mu dá právo k použití jeho jména jako hlavního. O tom zda zaplatil i Beachovi se neví.

Společnost většinou prodávala produkty, které Osius vynalezl a patentoval, ale Chester Beach vynalezl vysokorychlostní frakční motor v roce 1905, který společnost používá v mnoha svých výrobcích do dnes.

Osius navrhl Agitátor první nápojový mixér společnosti, jednalo se o Cyclone, který byl uveden na trh v roce 1911. Hamilton a Beach opustili společnost v roce 1913 a založili si svou vlastní firmu, Wisconsin Electric Company. Osius poté prodal Hamilton-Beach na Scovill. Díky tomu se výroba v roce 1922 přestěhovala do Millionaires 'Row v Miami Beach.

Žádné produkty značky Hamilton Beach nebyly nalezeny...