KitchenAid


KitchenAid
je americká společnost založená firmou The Hobart Corporation v roce 1919.

KitchenAid logo 

 

 

 

V té době byl představen první model volně stojícího mixerů (Snad mixer H-5).


První ochranná známka byla vydána v roce 1930 na model „K“ designera Egmonta Arense.

Původní design robotů se s časem příliž nezměnil.

Dalším krokem společnosti KitchenAid bylo rozšíření sortimentu o myčky nádobí v roce 1945. Od té doby se sortiment značně rozšířil, v současné době nejdete v nabídce:

Multifunkční hrnce, Odšťavňovače, Sekáčky, Kávovary, Kávomlýnky, Toustovače, Vaflovače, Kuchyňské konvice, Multifunkční roboty, Roboty (Food Processor), Nerezové hrnce, Formy na pečení a mnoho dalšího vybavení.

Výroba a design KitchenAid

Egmont Arens byl najat v 1930, aby navrhnul nízkonákladovou sérii mixérů. To vedlo k výrobě KitchenAid modelu „K“, který jako první ukázal aerodynamické linie, od té doby KitchenAid ve standardním provedení zůstal v relativně nezměněné podobě až do dnes. Tento hlavní produkt vedl společnost k registrování ochranné známky k patentu Spojených států and Trademark Office.

V roce 1997 San Francisco Museum of Modern Art vybrali KitchenAid volně stojí mixér za ikonu amerického designu.

V současné době jsou některé KitchenAid výrobky vyráběny v Ohiu, Jižní Karolíně, Mississippi, Indianě, Arkansasu, Ontariu, a v Quebeku, zatímco některé výrobky jsou vyráběny v Číně.

Všechny KitchenAid volně stojící mixéry a multifunkční roboty jsou sestavovány ve vlastní továrně v Greenville v Ohio. Lité části strojů (tělo motoru) pocházejí z různých výrobních závodů po celém světě, ty jsou poté dále ručně opravovávány k dokonalému čistému designu.

Žádné produkty značky KitchenAid nebyly nalezeny...