Revol

Revol je typická francouzská rodinná firma, řízená stejnou firmou již po devět generací, jejíž historie sahá až do 18. století k Pierru Revolovi. Jako rok založení se nejčastěji udává 1768 a místem je sever Drôme (v blízkosti současné továrny), kde je kvalitní půda: obsahuje nejen vynikající jíly a písky, ale především ložiska kaolinu, která podporují výrobu odolnějších produktů, které jsou nehořlavé.

   REVOL-logo-2013-couleur

Společnost se zaměřuje na výrobu kulinářského porcelánu a výrobků z něj, které se vyznačují nejvyšší kvalitou zpracování, zajímavým designem a vysokou odolností.

Dnes má Revol sídlo ve městě Saint-Uze a vyrábí více než 4 mílionů kusů za rok, které jsou exportovány do 84 zemí světa, včetně Spojených států a Číny.

Kulinářský francouzský porcelán společnosti Revol

Od bílého porcelánu...

Porcelán společnosti Revol byl původně zamýšlen pro restaurační nádobí, a tak splňuje nejvyšší nároky na kvalitu a extrémní výkon. Neabsorbuje žádné tekutiny, tuky, pachy či bakterie, a tak je dokonale hygienický

Vypálení porcelánu probíhá při teplotě 1320°C, což zaručuje bezpečné použití hotového produktu při vysokých teplotách a poskytuje extrémní odolnost proti nárazům, tepelným šokům a poškrábání. Je možné ho používat v troubách, pecích, mikrovlnných troubách, chladničkách i mrazáku, k údržbě pak v myčkách na nádobí.

... k barevnému porcelánu

Revol je jediným výrobce porcelánu, který zvládá tak širokou paletu barev, a to více než 25 odstínů.

Z černého porcelánu se zrodil čedič

Silueta současných výrobků, jejíž intenzivní barva a hrubý, přírodní vzhled vytvořily opravdu ohromující efekt. Stejně tvarovaný styl, stejný vzhled, podobnost čediče s břidlicí je až zarážející. Spolu se všemi vlastnostmi kulinářského porcelánu Revol nemají tyto výrobky jedinou chybu.

Styl černé litiny

Pokud je vám obyčejný porcelán málo, je tu kolekce v černé barvě s litinovou povrchovou úpravou, která skloubí unikátnost, harmonii a originalitu. Výhodou oproti litině samotné je pak lehkost a nekorodující povrch.

Revolution, univerzální keramika

V reakci na změny kulinářských postupů a po mnoha letech výzkumu a vývoje, vynalezl Revol první vysoce výkonnou keramiku, se které můžete pracovat na každém zdroji tepla. Tento 100% přírodní materiál zastupují výrobky z řady Revolution.

Výroba

Revol-vyroba3-kompreseRevol-vyroba4-kompreseRevol-vyroba5-kompreseRevol-vyroba6-kompreseRevol-vyroba7-kompreseRevol-vyroba8-komprese

Žádné produkty značky Revol nebyly nalezeny...